piątek, 29 stycznia 2016

Pałac w Leżachowie koło Sieniawy

Czy to bajka czy nie bajka, myślcie sobie jak tam chcecie, ale ....
Zaledwie 25 km od Leżajska w pobliżu Sieniawy znajduje się tajemniczy ogromny pałac, o którym krąży więcej legend niż prawdy. Podobno największy, najbogatszy i najpiękniejszy prywatny pałac mieszkalny w Europie. Pałac absolutnie niedostępny dla turystów i nieproszonych gości, pilnie strzeżony. Z gęstwiny krzewów i drzew można dostrzec liczne kopuły przypominające kopuły cerkiewne, baszty i krużganki.
W pałacu mnóstwo komnat, sal i salonów, oranżeria, kryty basen, sala gimnastyczna, a na dachu pałacu korty tenisowe, lądowisko dla helikopterów. Podziemne garaże. W parku stadnina koni w luksusowymi stajniami, a nawet jeziorko z jachtami na wodzie. Jak w bajce.  Wokół pałacu podmokłe łąki utrudniające dostęp ciekawskim. 

5 komentarzy:

 1. Leżachów ma inną perłę niż ten pałacyk Gargamela (jakich choćby w Niemczech pod dostatkiem, więc czy rzeczywiście najpiękniejszy i najbogatszy...? ) To cerkiew, której inwentaryzacją zajęli się studenci krakowscy z Politechniki i Akademii Sztuk Pięknych z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Warto zajrzeć na stronę tej działalności. ;) https://www.facebook.com/Cerkiew-w-Le%C5%BCachowie-771238702992474/timeline

  OdpowiedzUsuń
 2. O cerkwi w Leżachowie napisałam w oddzielnym poście. Dziękuję za zainteresowanie i komentarz.
  http://aordycz-travel.blogspot.com/2016/01/cerkiew-w-lezachowie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie wiedziałem o tym obiekcie. A zamek prezentuje się pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 4. pałacyk Gargamela ? nie wiesz nie byłes .... a oceniasz

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście właściciel to bankrut. Zamek zostanie sprzedany już niebawem.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...